Bamberg - detail inzerátu

Bamberg

Starožitnost: Bamberg

Autorem předlohy Ludwig Richter, rytec Leopold Beyer. Oceloryt na papíře, 17,6 x 24,5 cm, 25,5 x 35,5 cm (včetně rámu), zn. vlevo dole v tisku ”Gez. v. L. Richter” a vpravo dole v tisku ”Gest. v. Leop. Beyer i. Wien. ”. Rámováno, zaskleno.

 

Leopold Beyer (1789-1877) - rakouský rytec, činný ve Vídni. Od r. 1801 studoval na vídeňské Akademii u J. M. Schmutzera. Od r. 1861 byl členem vídeňského Künstlerhausu.

 

Adrian Ludwig Richter (1803-1884) - německý malíř a ilustrátor období romantismu. Narodil se ve Friedrichstadtu (obec byla později připojena k Drážďanům). Učil se u svého otce Carla Augusta, malíře a mědirytce. Studoval na Akademii v Drážďanech a na začátku 20. let 19. stol. pracoval jako kreslíř ve službách ruského komořího Alexandra Naryškina (jižní Francie a Paříž). Dále podnikl studijní cestu do Itálie (1823-1826), kde ho ovlivnila současná tvorba malířů Julia Schnorra z Carolsfeldu a Josepha Antona Kocha. V r. 1828 se stal učitelem kresby v porcelánce v Míšni. Daleko více jej však uspokojovala akademická dráha na jeho alma mater v Drážďanech, kde se v r. 1840 stal vedoucím ateliéru krajinomalby a již příštího roku byl jmenován profesorem´, navíc v r. 1853 byl zvolen do akademické rady. Z drážďanské Akademie odešel do důchodu až v r. 1876. Ke konci života obdržel čestné občanství města Drážďany a byly uspořádány výstavy jeho díla v Lipsku a Berlíně.

datum vložení: 1.3.2025 03:10:02

druh starožitného zboží: obrazy

šířka: 355 mm

výška: 255 mm

přibližný rok výroby: 1840

země původu: Evropa - Rakousko

období / sloh: 1. pol. 19. stol.

autor: Leopold Beyer (1789-1877), Adrian Ludwig Richter (1803-1884)

počet kusů: 1

doplňující informace: zaskleno, značeno, rám, oceloryt

lokalita: Praha

prodejce - prodejna: Bazar Starožitnosti Jelínek

cena: 1 000,- Kč

Antikpraha.cz nenavyšuje cenu zboží o svou provizi, proto jsou zde některé položky o desítky procent levnější než na jiných webech.

Chcete se zeptat přímo prodejce?




Ochranný kód
Vygenerovat jiný kód (opište kód z obrázku)

Další starožitnosti v kategorii obrazy

Jindřich Pileček - Zrcadlení, loďka s dívčím profi

Jindřich Pileček - Zrcadlení, loďka s dívčím profi

Lept na papíře 8,8 x 10,1 cm. Signováno tužkou vpravo dole, s datací 87. Vlevo...

prodejní galerie

1 350,- Kč

 

Zátiší s bažantem, sign. Fortin , dat. 1955

Zátiší s bažantem, sign. Fortin , dat. 1955

UVEDENÝ PŘEDMĚT JE MOŽNÉ VIDĚT PO PŘEDCHOZÍ DOMLUVĚ, NENÍ NA PRODEJNĚ (...

prodejna

3 500,- Kč

 

Miroslav Kučera - Na barikádě, rok 1945

Miroslav Kučera - Na barikádě, rok 1945

Barevná litografie na papíru 357 mm x 425 mm. Signováno vpravo dole. Autor:...

prodejní galerie

300,- Kč

 

Roelof Jansz van Vries, Zámecký park

Roelof Jansz van Vries, Zámecký park

Nizozemí, Roelof Jansz. van Vries (1630/31–po 1681) signatura vpravo...

prodejní galerie

65 000,- Kč

 

Anonym

Anonym

Dívka hledící na Alpy (A female watching the Alpes mountains) olej na...

prodejní galerie

15 000,- Kč

 

Krajina u rybníka se žlutým rákosím

Krajina u rybníka se žlutým rákosím

Mandel, Jura ml. * 1923 olej na plátně, 53x79 cm, rámováno, signováno...

prodejní galerie

7 000,- Kč